Galeria zdjęć produktu

TRAWERTYN Tynk dekoracyjny - zestaw 10m2

Czas realizacji zamówienia: 1-2 dni
Nowa cena: 199.00 Stara cena: 229.00
Trawertyn - tynk dekoracyjny przeznaczony jest do wnętrz i na zewnątrz imitujący kamień trawertynu z charakterystycznymi widocznymi wżerami, naturalnych ubytków. 
 
 

TRAWERTYN jednowarstwowy - Tynk dekoracyjny - zestaw 10m2

 
- Trawertyn - pasta 10 kg - kolor bazowy (jasny beż)- wydajność 0.8-1kg/m2
- Podkład kwarcowy - Fond 1,5 kg - wydajność 1 kg/ok. 7 m2
- Impregnat zabezpieczający Zolpalith 1L -wydajność 1L/10m2
- Nuance - patyna barwiona 0,8L (wg wzornika lub NCS) - wydajność 1L/15 m2
 
 
Tynk dekoracyjny Trawertyn nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny klimat i charakter. Jest bezwonny, nietoksyczny, niepalny, przyjazny dla człowieka i środowiska.
Produkt w postaci gotowej masy zawierający wypełniacze mineralne, wapno.
Konsystencja: Pasta
Produkcja: Włochy San Marco
Kolor: ciepły beż
Aplikacja: 1-2 warstwy w zalezności od efektu
Zużycie: W zależności od grubości nakładania i rodzaju tynku 0,8-1 kg/m2 warstwa.
Czas wysychania: od 4 do 12 godz.
Temperatura podłoża i powietrza: od+10oC do +25oC
Rozcieńczalnik: Woda
Kolorystyka wg wzornika lub NCS.

   
Właściwości:
- gotowy do użycia
- jednowarstwowy
- stosowany do wewnątrz i na zewnątrz ( przy dodatkowym zabezpieczeniu)
- tynk jest w pełni ekologiczny
- łatwy w aplikacji
- odporny na szorowanie, pleśnie i grzyby
- bardzo twardy i trwały - paro przepuszczalny
- zapewnia „oddychanie” ścian - produkt naturalny
 
 
TRAWERTYN  przeznaczony jest do cienkowarstwowego nakładania na wszystkie typowe, równe i nośne podłoża budowlane, jak: tynki  cementowo-wapienne, tynki gipsowe, płyty kartonowo-gipsowe, płyty OSB i itp.  po ich wcześniejszym przygotowaniu.
 
Narzędzia: 
- paca
- szpachelka lub drapak do wydrapania wzoru
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 


Przed przystąpieniem do nakładania trawertynu należy odpowiednio przygotować powierzchnię ściany. Powierzchnia powinna być: mocna, sucha, oczyszczona z kurzu, resztek kleju, olejów, brudu i tłuszczów i zagruntowana standardowym gruntem do ścian.
1 Etap Na odpowiednio wyszpachlowaną, wyrównaną, suchą powierzchnię - w zależności od chłonności podłoża - wałkiem malarskim nanosimy grunt Fond Granite Akrylowo - Krzemowy (jedno lub dwukrotnie). Czas schnięcia około 5 godzin.
 
2 Etap Na wcześniej zagruntowaną suchą powierzchnię  nierdzewną  pacą wenecką nakładamy tynk trawertyn na grubość ziarna jednocześnie wygładzając tak, by nie tworzyć zgrubień. Przed nałożeniem należy wymieszać masę dekoracyjną w opakowaniu.
 
 
3 Etap Po położeniu warstwy masy dekoracyjnej odczekać aż tynk lekko przeschnie, tj. do momentu, aż straci on tzw. mokry połysk. W trakcie etapu przysychania przystępujemy do formowania wzoru w typie trawertynu. Krawędzią pacy weneckiej (pod kątem 90 stopni) delikatnie wydrapujemy wzór. Następnie przed całkowitym wyschnięciem wygładzamy pacą wenecką całą powierzchnię. Tak uformowany wzór pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia na czas około 12 godzin.

4 Etap Po upływie 12 godzin suchą powierzchnię tynku możemy lekko zeszlifować  papierem ściernym nr 120 tak by oczyścić powierzchnię z odstających szorstkich elementów. Pozostające w zagłębieniach wzoru resztki tynku, delikatnie usuwamy szerokim pędzlem. Tak przygotowana oczyszczona powierzchnia gotowa jest do zabezpieczenia - impregnacji.

5 Etap Na oczyszczoną powierzchnię tynku nanosimy wałkiem malarskim bezbarwny impregnat zabezpieczający zolpalith, tak by nie pozostawiać zacieków.  W pomieszczeniach narażonych na działanie wody, tłuszczów itp. oraz przy stosowaniu na zewnątrz wskazany dodatkowy lakier zabezpieczający Vernis.
 
6 Etap W miarę potrzeby na tak przygotowaną  powierzchnię po upływie 6 godzin wcieramy gąbką dekoracyjną lub pędzlem odpowiednio zabarwiony lakier Nuance tak, by równomiernie rozprowadzić kolor, a jego ewentualny nadmiar usunąć by nie pozostawiać zacieków. Wszystkie czynności z użyciem lakieru Nuance  wykonujemy zgodnie z kierunkiem wydrapań.
 
Zapisz
Sposób dostawy Koszty
pobranie przelew zwykły Payu
Kurier
30.00 zł 25.00 zł 25.00 zł
Kurier - paleta
170.00 zł 155.00 zł 155.00 zł
Kurier ponadgabaryt 2m
0 zł 59.00 zł 59.00 zł
Kurier ponadgabaryt 3m
0 zł 87.00 zł 87.00 zł
Kurier ponadgabaryt 4m
0 zł 106.00 zł 106.00 zł