Galeria zdjęć produktu

Cegła Naturalna

Czas realizacji zamówienia: 2-3 dni
Cena: 109.00
Cegła dekoracyjna Naturalna - wzór starej oryginalnej XIX-wiecznej cegły.

Do wewnątrz i na zewnątrz, odporna na warunki atmosferyczne, mrozoodporna.

W zetknięciu z wodą nie puchnie, nie "lasuje" się jak zwykła cegła. Tonacja kolorystyczna zależnie od aranżacji.

Produkt posiada atest PZH.

Płytki o wymiarach tzw. lico długie ok.6,5 cm x 27 cm.  Grubość płytek ok. 1,5 cm.
 
Waga 1 m2 ok. 20 kg. Ilość cegiełek na m2-50 szt przy założeniu 1 cm fugi.
 
Do każdego rodzaju cegły są dostępne płytki narożne.
 
 
 

 

Koszty  transportu:

Cegła elewacyjna, cegła dekoracyjna, kamień dekoracyjny, kafle:

1m2 - 25 zł , 10 m2 - 95 zł, 20 m2 - 120 zł, 40 m2 - 155 zł

 

INSTRUKCJA MONTAŻU PŁYTEK "CEGŁA DEKORACYJNA"

 

1. Powierzchnia do której będą klejone okładziny powinna być sucha, odtłuszczona, nie zabrudzona, wolna od luźnych części . W przypadku występowania na oklejanej ścianie dylatacji, należy bezwzględnie w tym samym miejscu zdylatować okładzinę, w przeciwnym razie może dojść do jej niekontrolowanego pęknięcia.

2. Do montażu stosować elastyczne kleje cementowe, przeznaczone do kamienia wrażliwego na przebarwienia. Na zewnątrz stosować dodatkowo kleje mrozoodporne. Należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji zamieszczonych na wybranych przez Państwa zaprawach klejowych.

3. W trakcie wyklejania okładziny z uwagi na jej ręczny charakter produkcji należy mieszać okładziny z różnych opakowań aby zniwelować ewentualne drobne różnice kolorystyczne oraz wymiarowe (+/- 10%). Przebarwienia występujące na okładzinach są efektem zamierzonym.

4. Okładzina wykonana jest w postaci płytek które można kleić na styk lub z fugą wedle własnego upodobania. Płytki cegły zalecamy kleić z fugą.

5.Jednorazowo klej nanieść na powierzchnię która będzie pokryta okładziną w czasie przewidzianym przez producenta kleju. W razie konieczności wypoziomować ścianę przez zamocowanie prostej listwy od dołu.

6. Na powierzchniach innych niż murowane lub betonowe, takich które są mniej stabilne jak np. docieplenia styropianowe należy przed montażem okładzin zamocować metalową siatkę zbrojeniową do stałego podłoża np. muru, za pomocą odpowiednio długich wkrętów/kołków montażowych.

7. Podczas klejenia należy starać się nie zabrudzić zewnętrznej strony okładzin. W przypadku powstania ewentualnych zabrudzeń należy przed zaschnięciem zaprawy oczyścić płytkę wilgotną gąbką.

8. W razie konieczności cięcia okładzin na konkretny wymiar należy używać tarcz przeznaczonych do cięcia betonu.

9. Klejenie okładziny może odbywać się w temperaturze od 5 oC do 25 oC.

10. Nie należy wykonywać prac montażowych na zewnątrz w czasie deszczu.

11. Zamontowane okładziny należy chronić przed bezpośrednim działaniem deszczu przez 24 godziny od momentu zakończenia prac.

12. Po całkowitym wyschnięciu zaprawy klejowej oraz po dokładnym usunięciu ewentualnych zabrudzeń zaleca się przeprowadzenie impregnacji całej powierzchni okładzin impregnatem, odpowiednim do zabezpieczania powierzchni betonowych, zgodnie z jego instrukcją. Impregnacja ta powinna zabezpieczyć okładzinę przed możliwością wystąpienia wykwitów wapiennych. Powstawanie w śladowej ilości wykwitów wapiennych na wyrobach betonowych jest naturalnym zjawiskiem i nie stanowi ich wady. W przypadku ewentualnego powstania wykwity usunąć za pomocą miękkiej szczotki a następnie wilgotnej szmatki.

Sposób dostawy Koszty
pobranie przelew zwykły Payu
Kurier
30.00 zł 25.00 zł 25.00 zł
Odbiór osobisty

---

---

---

Kurier - paleta
199.00 zł 190.00 zł 190.00 zł
Kurier ponadgabaryt 2m
130.00 zł 59.00 zł 59.00 zł
Kurier ponadgabaryt 3m
140.00 zł 92.00 zł 92.00 zł
Kurier ponadgabaryt 4m
140.00 zł 92.00 zł 92.00 zł